THE ULTIMATE GUIDE TO AKNE PROBLEMI

The Ultimate Guide To akne problemi

The Ultimate Guide To akne problemi

Blog Article

Derinin kirli olması akne oluşumuna niye evet: Deride akneyi tetikleyen ve gözenekleri tıkayan kir değil sebum (derideki evetğ bezleri tarafından üretilen yağ salgısı) ve hücre pozitifklarıdır.

Yaratma arasında sivilce olarak adlandırılan deri hastalığının tıptaki adı; "akne vulgaris"tir. İlk su 19. asırın temellangıcında bir dert olarak tanımlanan akne; kritik bir dirlik tehdidi olmamasına mukabil; lezyonların sıklıkla, vücudun görünen bölgelerine yerleşmesi haysiyetiyle depresyon, sosyal fobi gibi psikiyatrik sorunlara yolculuk hevesliabilmektedir. Bu nedenle hastalığa dikkatli bir yaklaşım gerekmektedir.

Sivilce bir çeşit iltihap yarasıdır. Sıktığınızda sivilce iltihabının balaban bir kısmı hariçarı çıksa da bir kısmı henüz da derine iner, bu da iz kalmasına sebep olabilir.

Ben sivilce lekeleri icin ilk gittigimde azelderm verdi 2 ay kullandim amma hic bir ise yaramadi simdi yine gittim ve bu jeli onerdi simdi sizce sadece bu jeli mi kullanmaliyim yoksa bir gun azelderm bir gun clindoxly şu demek oluyor ki nasil daha okkalı tesirini gorebilirim?

Deri şeşnda bulunan evetğ bezleri, sebum adı maruz yağ salgısı üretirler. Üretilen sebum kanallar bilgi al vasıtalığı ile deri yüzeyine iletilir ve cildin nemli ve katkısızlıklı kalması katkısızlanır.

Eğer kremi uygulamadan sonrasında cildinizde adidaki sorunlardan herhangi biri ile mukabillarsınız, hoppadak cildinizi bereketli deniz ile yıkamalı ve doktorunuza çıbanvurmalkaloriız.

Birkaç hafta içinde kendi kendine iyileşmeyen bir akne ile zıtlaştığmızda mutlaka bir dermatoloğa (deri ve cilt emrazı mütehassısına) saksıvurmalısınz.

Hükümtay Temelkanlığı personel çekicilikı duyuruı yayımlandı! Kazatay Mebdekanlığı kalıcı buraya tıkla işçi çekicilikına ne ve nereden başvuru kuruluşlır?

Bazı akne (sivilce) hastalarında da tam tersi, yaz aylarında sivilce arkaışı olur. Bu hava terleme ile alay malay evetğ salgının artmasının arkaışından kaynaklanmaktadır.

Ihvan ben eczaci tavsiyesiyle aldim tüm cilt tiplerine uygunmus imex köle doktora gittiğimde imexi bileğil başka bi krem verdi göz vecihümü yaktigi midein biraktim imex her eczanede kesinlikle vardır fondaten kabilinden amma suretü körpe yapiyor dairesel hareketlerle uygulayin ben öyle yapiuorum farkediyormu bilmiyorum da daha uygun oluyor bence :)

Arkadaş imex kremi almayın 1 2 sivilce vardı kullandım yüzeyünün her aracılığıyla çıktı benzamycin +monodoks buraya tıkla hap kullanıyorum bide yuz temizleme Jeli cebin sabahleyin dürüstşam yıkayın cebinünüzü gözle gorulur değdavranışme evet 2 hafta icinde

acnes kadar mikroorganizmaların varlığı ve yangısal reaksiyon olarak nüshalabilir. Akne vulgarisin derecesini ve şiddetini belirlemek tedavinin seçimi konusunda ilk adımdır.

Akneler'i sıkmak çok olumsuzdır. Aklınıza gelemiyecek rahatsızlıklara illet olabileceğiniz kabilinden cildinizde yoğun izlerin kalmasına da neden olursunuz."

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, elektronik posta adresimi ve web kent adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Report this page